В основі роботи фотоелектрики лежать сонячні елементи. Ці елементи перетворюють сонячну енергію в електричну. Елементи можуть бути з’єднані між собою, утворюючи модулі, а потім встановлені на дахах, фасадах і на відкритих просторах. Виробництво електроенергії можна умовно розділити на два етапи:
Збір енергії: Коли світло падає на фотоелектричні модулі (ФЕМ), всередині сонячних елементів вивільняються електрони. Позитивні та негативні носії заряду збираються на відповідних електричних контактах, в результаті чого між передньою та задньою частинами фотоелемента протікає постійний струм. Цей фотоелектричний ефект створюється без механічних або хімічних реакцій, а тому не потребує технічного обслуговування і не схильний до зносу.
Перетворення енергії: Постійний струм, вироблений сонячним генератором, перетворюється інвертором (також відомим як сонячний інвертор або мережевий пристрій) в змінний струм, придатний для мережі (230 або 400 вольт змінного струму з частотою 50 Гц). Перевірені стандарти безпеки і повністю розроблені процесори, а також найсучасніша силова електроніка забезпечують ефективне перетворення сонячної енергії. Згенерований змінний струм можна використовувати в побуті або подавати в загальну мережу.